Vimeo umožní streaming na niekoľko platforiem súčasne

Autor:

Po novom môžete cez Vimeo streamovať naraz na Facebook, YouTube, Twitch a Periscope.

Vimeo vôbec nie je v oblasti online videa nováčikom. Práve naopak, v segmente sú takpovediac od začiatku. Napriek tomu sa im v mladej a dravej konkurencii (ako je Twitch či napríklad aj FB video) dnes už nedarí príliš miešať karty.

A uvedomuje si to aj prevádzkovateľ služby. Ten de facto odchádza z priameho súboja s konkurenciou a Vimeo v budúcnosti vidí skôr ako nástroj na redistribúciu videa, nie ako jeho finálny cieľ.

Tvorcovia odteraz môžu prostredníctvom platformy Vimeo livestreamovať súčasne až na 4 platformy, čo im značne uľahčí prácu. Ak nechcú streamovať, ale len zdieľať hotové videá, dá sa aj to – na YouTube aj Facebook súčasne.

Nové zameranie potvrdil aj CEO Vimea, ktorý sa vyjadril, že misiou služby už nie je videá ukladať, ale skôr podporiť tvorcov obsahu. Tí sa vďaka Vimeu už nebudú musieť rozhodovať, kam so svojim obsahom ísť – budú môcť byť všade a naraz.

Vimeo už služby zaradzuje do svojich platených aj bezplatných programov. A keďže je tento switch jeho novým smerovaním do budúcnosti, ráta aj s rozširovaním – či už funkčným alebo v zmysle podpory nových sociálnych sietí.

Páčil sa vám tento článok? Budem rád, keď ho budete zdieľať:

Komentáre

Potrebujete pomôcť so správou firemných sociálnych sietí alebo máte záujem o konzultáciu?

KONTAKTUJTE MA