Inšpirácia pre realitky: Homes.com nájde vysnívaný dom podľa obrázka

Autor:

Páči sa vám dom, ktorý práve niekto zdieľal na sociálnej sieti a chceli by ste podobný? V USA vám vysnívaný dom nájde umelá inteligencia Homes.com.

Umelá inteligencia pomáha rozoznávať obsah obrázkov čoraz častejšie. V Googli podľa nich môžete vyhľadávať, vo Facebooku ovplyvňuje algoritmus a Pinterest vie ponúknuť recept na odfotené jedlo.

Homes.com išiel ešte ďalej. Podľa obrázka vám nájde dom.

Instagram, Pinterest alebo jednoduchý upload fotky

Novinka sa volá Snap & Search a stala sa súčasťou vyhľadávania na službe, respektíve filtra. Obrázok vysnívaného domu môžete zdieľať z obľúbenej vizuálnej sociálnej siete alebo aj nahrať z fotoaparátu. O zbytok sa postará umelá inteligencia.

Tá porovnáva nielen veľkosť domu, ale aj množstvo ďalších parametrov. Farba, architektonický štýl alebo aj materiály, z ktorých je vyrobený, to všetko by sa vo vyhľadávaní malo zhodovať s práve odfoteným domom.

Inšpirácia?

Na Slovensku Homes.com bohužiaľ žiadne ponuky nemá, ale službu si môžete vyskúšať po zadaní niektorého z amerických miest. Poprípade sa inšpiruje nejaký miestny hráč – okrem priamych predajov by novinka iste priniesla aj riadnu dávku publicity.

Páčil sa vám tento článok? Budem rád, keď ho budete zdieľať:

Komentáre

Potrebujete pomôcť so správou firemných sociálnych sietí alebo máte záujem o konzultáciu?

KONTAKTUJTE MA