Prieskumník končí. Tentoraz skutočne

Autor:

Prieskumník, Explorer, nočná mora. Akýkoľvek názov mu dáte, Facebook ho vždy označoval za test. Test, ktorý teraz končí.

Je to tak, potvrdené čierne na bielom, polročný test Prieskumníka končí. Facebook prakticky stále niečo skúša. Raz sú to drobné layoutové zmeny, tu-a-tam nová funkcia no a v tomto prípade pre test rovno prekopal logiku zobrazovania príspevkov. Veľká vec, možno preto bežala len v 6 krajinách.

Každopádne, Prieskumník sa zaradil medzi tie testy, ktoré to do finálnej verzie neprežili. Facebook to pritom myslel dobre. Povedzme. Chcel vyčistiť Newsfeed a ukázať vám viac príspevkov od rodiny a priateľov. No a ľudia mu ukázali, že o to nestoja.

Facebooku z prieskumov vyšlo, že používatelia boli s predchádzajúcim stavom spokojný. Prieskumník im nijak nepomohol v tom, aby boli viac v kontakte so svojimi kamarátmi a rodinou.

Takisto priznáva negatívny feedback. Ten asi neprekvapí – surferi z testovacích krajín sa sťažovali, že sa im sťažil prístup k informáciám a Facebook podrobne neinformoval o tom, čo sa vlastne deje. V tomto sa chce v budúcnosti polepšiť a lepšie informovať o prebiehajúcich testoch.

Končí feed aj záložka

Okrem Explore Feedu (Prieskumníka) končí aj jeho jemnejšia verzia, ktorá bežala v krajinách, kde Prieskumníka v najdrsnejšej forme nemali. Tá vyberala top príspevky z Facebooku aj od ľudí a značiek, ktoré nesledujete a servírovala ich používateľom na základe záujmov. Ani to však nefungovalo.

Aj napriek všetkej snahe Facebooku (ktorú Prieskumník korunoval) sa tak ukazuje, že ľudia už Facebook nevnímajú v prvom rade ako sociálnu sieť, ale skôr ako zdroj informácií od sledovaných značiek, médií a inštitúcií. Viac príspevkov od priateľov ich nezaujíma, pretože ich jednoducho nechcú vidieť.

Páčil sa vám tento článok? Budem rád, keď ho budete zdieľať:

Komentáre

Potrebujete pomôcť so správou firemných sociálnych sietí alebo máte záujem o konzultáciu?

KONTAKTUJTE MA