Novinky v Instagram Stories: Hromadné nahrávanie súborov a jednoduchšie pridávanie lokácie

Autor:

Novinky v Instagram Stories uľahčia život všetkým, ktorí nemajú čas nahrávať priebežne, ale radšej tam všetko nahádžu naraz.

Instagram pridáva do Stories užitočnú funkciu hromadného nahrávania fotiek a videí. Keď ste teda celý deň niekde na výlete, nemusíte myslieť na storkovanie počas neho. Stačí len fotiť, natáčať a večer na hoteli všetko nahrať naraz.

Funkciu nájdete pri nahrávaní súboru do storky z galérie. V pravom hornom rohu sa objavila nová ikonka hromadného nahrávania. Po jej stlačení môžete vyberať viacero súborov, ktoré sa do storky poskladajú v poradí, v ktorom ste ich vybrali.

Inteligentnejšia bude aj “nálepka” s lokáciou, ktorú môžete do storky pridať. Už nebude defaultne vyberať z najbližších lokácií, ale uprednostní GPS dáta z fotky/videa, ak budú prítomné. Takže keď budete večer na hoteli pridávať fotku z múzea, rovno vám ponúkne lokáciu múzea a nie hotel, ako doteraz.

Stories týmto krokom ďalej ustupujú z pozície “nahrávaj to, čo žiješ” do pozície “reportuj to, čo si prežil.” Za mňa určite super krok.

Novinka je už dostupná v aktualizovanej Android aplikácii, na iOS sa dostane v najbližších týždňoch.

Páčil sa vám tento článok? Budem rád, keď ho budete zdieľať:

Komentáre

Potrebujete pomôcť so správou firemných sociálnych sietí alebo máte záujem o konzultáciu?

KONTAKTUJTE MA