Chystané novinky Facebook Stories: Archív, hlas a cloudové ukladanie

Autor:

Sociálna sieť pokračuje v popularizácii storiek vo svete. Facebook Stories dostanú príjemné nové funkcie.

Facebook, posilnený globálnym neúspechom Snapchatu a, naopak, úspechom Instagram Stories, tlačí aj svoju storkovú platformu. Začína s obrovským indickým trhom, chystané novinky sú ale už potvrdené aj pre globálne nasadenie.

Okrem veľkosti indický trh poslúžil aj ako testovacia vzorka – kvôli náročnému jazyku, ktorým Indovia hovoria a kvôli hardvérovo slabším telefónom, ktoré používajú.

Hlasové storky

Prvou novinkou bude možnosť jednoducho do Story nahrať zvuk mikrofónom zariadenia. Ideálne pre tých, ktorým sa nechce písať alebo je to príliš zložité (kvôli špeciálnym znakom). Nahratý zvuk je vizuálne sprevádzaný farebným pozadím alebo vybranou fotkou.

Facebook Audio Stories l Obrázok @Techcrunch

Ukladanie súborov do cloudu

Druhá novinka ušetrí pamäť na vašom telefóne. Keď si budete chcieť uložiť obsah zo Story, Facebook vám dá na výber medzi uložením do pamäte zariadenia alebo do Facebook Camery. Čo je vlastne taký cloud, kde neskôr uložené snímky nájdete a môžete s nimi ďalej pracovať. Uložené snímky ostávajú k dispozícii len vám.

Facebook Camera Save l Obrázok @Techcrunch

Archív Stories

No a nakoniec tu je archív storiek, podobný tomu v Instagrame. Ten automaticky ukladá zdieľaný obsah, ku ktorému sa neskôr môžete vrátiť a prezdieľať ho znovu.

Facebook Stories Archive l Obrázok @Techcrunch

Nakoniec čísla

Nemôžeme sa čudovať, že Facebook do storiek “ide.” Na jeho platformách sa im darí veľmi dobre. WhatsApp Status, čo je ešte stále pomerne novinka, už má 450 miliónov denných používateľov globálne, Instagram storky zas vyše 300 miliónov. No a kde je Snapchat? Stále klesá, aktuálne je na 191 miliónoch.

Čo dodať? Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ.

Páčil sa vám tento článok? Budem rád, keď ho budete zdieľať:

Komentáre

Potrebujete pomôcť so správou firemných sociálnych sietí alebo máte záujem o konzultáciu?

KONTAKTUJTE MA