Snapchat Spectacles 2 opravujú chyby a pridávajú nové lákavé funkcie

Autor:

Snapchat Spectacles 2 sú druhou verziou nositeľnej kamery od firmy Snap. Opravujú, čo bolo zlé na tej prvej a pridávajú kopec lákavých noviniek.

Aj keď sa u nás okuliare s kamerou Spectacles nikdy nepredávali, bol okolo nich celkom hype, a tak ste o nich možno počuli. Ak nie, malé intro: Spectacles sú nositeľnou elektronikou – okuliarmi, ktorých súčasťou je kamera. Idea je jednoduchá. Kameru máte stále so sebou a jediné, čo vás delí od zdieľania vášho života na sociálnej sieti, je poklepanie na okuliare. Vznikne obrázok/video a obsah sa rovno vyzdieľa.

Teda, prvé Spectacles natáčali len krátke videá, obrázky nepodporovali. To je prvou novinkou druhej verzie. Na tie ďalšie sa pozrieme.

Vodeodolnosť aj striedmejší dizajn

Keď zdieľať, tak odkiaľkoľvek. Aj spod vody. Nové Spectacles sú totiž vodeodolné. Asi nemusím viac popisovať nové kreatívne možnosti, ktoré táto novinka prináša.

Ďalšie novinky spríjemnia nosenie všetkým, ktorí nepotrebujú upozorňovať na to, že na sebe majú super-fancy-cool kameru od Snapu. Kamera prišla o krikľavé žlté orámovanie, takže je viac inkognito. Celkovo sa Snapchat Spectacles 2 dajú kúpiť v striedmejších farbách rámov a skiel.

Príjemná je tiež možnosť dať si do Spectacles dioptrické sklá. Posledná zmena sa udiala “pod kapotou” – Spectacles sa rýchlejšie synchronizujú s telefónom.

Jemne vyššia cena a stále len lokálna dostupnosť

Teraz k zlým správam. Že sú nové Spectacles s cenovkou 149,99 USD o 10 dolárov drahšie ako predchodca, by sa ešte dalo prežiť. Horšie je to, že stále ich u nás oficiálne nekúpite.

Jediný predajný kanál, vlastný e-shop, totiž doručuje len do USA. To vás ale nemusí zastaviť. So službami ako Shipito si Snapchat Spectacles 2 môžete nechať preposlať. Potom by vám bez problémov mali fungovať.

Páčil sa vám tento článok? Budem rád, keď ho budete zdieľať:

Komentáre

Potrebujete pomôcť so správou firemných sociálnych sietí alebo máte záujem o konzultáciu?

KONTAKTUJTE MA