Instantné hry vo Facebooku otvorené pre všetkých developerov

Autor:

Instantné hry vo Facebooku si ľudia za necelé dva roky od ich spustenia obľúbili. Facebook teraz rozširuje ich dostupnosť pre vývojárov.

Doteraz totiž bežali v oficiálnom betateste, kam Facebook pustil len ním vybraných partnerov. Tí mu k platforme dávali spätnú väzbu. Tá sa týkala najmä možností hrateľnosti, monetizácie či livestreamingu. Facebook ich zapracoval a platformu spúšťa globálne pre všetkých vývojárov.

Tí môžu svoje hry tvoriť v HTML5 a publikovať ich na News Feede či v Messengeri. Facebook pripravil dokumentáciu a hry je možné publikovať v obvyklom developerskom rozhraní.

Pribudli aj nové funkcie

V súvislosti s globálnou dostupnosťou pribudli aj niektoré potrebné funkcionality. Tie sa týkajú napríklad monetizácie – všetci developeri dostanú prístup do Ads API, kde budú môcť k svojim hrám pridať reklamy, cez ktoré môžu zarábať. S tým je spojený aj prístup do reklamnej analytiky.

Hry sa môžu vo svojom prostredí promovať aj navzájom cez nové cross-promotion funkcionality. Vylepšenia sa dočkali aj hráčske rebríčky. V budúcnosti Facebook chystá aj podporu reklamných hier pre značky, ktoré by týmto spôsobom chceli promovať svoje produkty.

Ďalšie funkcie bude Facebook pridávať na blížiacich sa vývojárskych konferenciách.

Páčil sa vám tento článok? Budem rád, keď ho budete zdieľať:

Komentáre

Potrebujete pomôcť so správou firemných sociálnych sietí alebo máte záujem o konzultáciu?

KONTAKTUJTE MA